SİZLERDEN GELEN MAİLLER

     Sevgili Madanlar ve Dostlarımız;

Bu bölümde sizlerin bana göndermiş olduğunuz ve göndereceğiniz maillere (özetle) yer vererek sizin de görüş ve düşüncelerinizi diğer Madanların ve ilgilenenlerin bilgisine sunmak istedim. Umarım mesajlarınızın yayınlanmasında bir sakınca görmezsiniz. Sizlerin hoşgörüsüne sığınıyorum. Şundan emin olabilirsiniz ki sizlerle olan ilişkimizin devamını çok çok arzu ediyorum.
     Sevgi ve Saygılarımla

                                                                                                                Muzaffer MADEN

 ---------------------------------------------------------------------------------

Gönderen : Dr.Hasan AKDAĞ / ERZURUM
Mesaj        : Değerli Ağabeyim, secere (soy ağacı) ile ilgili bir çok kitap karıştırdım. Bu arada internette de epey sayfalar gezdim. Başlatmış bulunduğunuz çalışmaya benzer bir çok faaliyet ve siteleri var. Bu sitelerden de anladığıma göre : Yeni bir ilgi sahası... Önce tarih ve sosyoloji ve diğer sosyal bilimlerin araştırma alanları daha çok lokal tarih ve sosyaliteyi zorluyor... Lokal kültürler, tanışık ve bakir kültürler, figürler kendine mahsus değerler ve buna mensup insanların, ailelerin bir araya gelişi yeni bir heyecan ve yeni bir oluşum... Hızla değişen, dönüşen ve belkide yozlaşan çevrede ana kültürlere kaynaklık teşkil eden kültür membalarını bulmak ve değerlendirmek amacıyla bu soy ağacı kayıtları çok önem taşımaktadırlar. Selam ve saygılarımı sunar ellerinizden öperim.

Gönderen : Özlem MADAN - Ereğli / ZONGULDAK
Mesaj        : Merhaba ben Özlem MADAN. Öncelikle şunu belirteyim. Arama motorunda soyadımla ilgili birşeyler ararken sizin yazılarınızı görmek beni çok şaşırttı. Madanlar yazmanıza rağmen neden soyadınız "Maden" merak ettim. Sizden Madanlar hakkında bilgi almak istiyorum. Saygılarımla

Gönderen : Haşim Reşit ÇORBACI - Glarus / İSVİÇRE
Mesaj        : Sitenizde görmüş olduğum güzel çalışmalarınızdan dolayı sizi tebrik ederim. Madanlar sülalesi ile bağı olanları bir araya getirme çabalarınız güzel birşey. Sizlerle bağı olan yeni aileleri de bir araya getireceğinizi umar bu yolda size başarılar dilerim.

Gönderen : Hamza-Gülçin-Egenez Şimşek / MUĞLA
Mesaj        : Kendi sülalesinin soy ağacının çıkarılması için yorulmadan ve usanmadan uğraşan Dr. Muzaffer MADEN 'e sonsuz teşekkürlerimizi bildirmek istedik. Muzaffer Amca İyiki Varsın.

Gönderen : Mesut MADAN / BURDUR
Mesaj        : Uluborlu Belediyesi web sitesinde yazınızı gördüm . Size Burdur'dan yazıyorum. Daha önce bu tür aile buluşmalarını gazeteci olarak takip ettim. Kendimizinkini de inşallah haberleştiririm. Selamlar.

Gönderen : Eray MADEN / ÇANAKKALE
Mesaj        : Öncelikle iyi günler Muzaffer Bey. Yapmış olduğunuz çalışmayı duydum (soy ismi "Madan olanlarla veya bağlantılarını, buna yakın soy isimlerini araştırıyormuşsunuz.")
Bu şekilde bir araştırmaya başladığınız ve temel amacı olarak da akrabalık ilişkileri güçlendirmeyi amaçladığınız için size teşekkür ediyorum.

Gönderen : Şükrü HAZMAN / AFYON
Mesaj        : Biz 300 senedir Afyon'da ikamet etmekte olan Madanlarız. Siz Madanlarla olan 
akrabalık bağımızın olup olmadığını öğrenmek istiyorum.Selamlar.

Gönderen : Mustafa ÖZDEMİR - Hamburg / ALMANYA
Mesaj        : Ben Mersin Üniversitesi (5 yıllık) Turizm işletmeciliği ve otelcilik bölümünü bitirdim, Almanya'da master yapmaktayım. İngilizce ve Almanca biliyorum bu dönem Rusça ve Arapça kursları da aldım. Almanya'da yapabileceğim bir şey olursa veya yabancı diller konusunda elimden geleni yapmaya çalışırım. Bize de Seben İlçesinde Madanlar derler. Arkadaşlar internette Madanlar hakkında yazılar gördüklerini söylediler. Gerçekten de pek çok şeyle karşılaştım. Madanların tarihi hakkındaki bilgilerinizi benimle paylaşma inceliğini gösterirseniz çok memnun olurum. Çalışmalarınızda başarılar dilerim. Nasip olursa tanışırız da. Keninize çok iyi bakın. İlginiz için teşekkür ederim.

Gönderen : Mesut AŞKIN
Mesaj        : Ben Bulgaristan'ın Silistre kentinde doğmuş biriyim ve benim büyüklerim sülalemizin isminin "Madanlar" olduğunu söylüyorlar. Kendim şimdi Türkiye'de yaşıyorum ve bildiğim kadarıyla daha Osmanlı İmparatorluğu zamanında sülalemizi Bulgaristan'ın kuzeyine Çanakçı yöresine (Deli Orman) göndermişler. Bilmem ilginizi çekermi? Saygılar...

Gönderen : Cenk MADEN / ANTALYA
Mesaj        : Merhaba ben Antalya'dan Cenk Maden. Biz Antalya'nın yerlisiyiz ama ben son 1 senedir soyumu araştırıyorum ve buraya nerden geldiğimizi tam olarak bulamadım. Burdur Gölhisar diyen var, Aydın'dan diyen var yada Horasan'dan. Sizi tanımak isterim. Çünkü büyük ihtimalle atalarımız aynı. Sizden cevap bekliyorum. Eğer Antalya'ya gelirseniz sizi görmek ve ailemle de tanıştırmak isterim. Saygılar...

Gönderen : İsmail MADENCİ - Gönen / ISPARTA
Mesaj        : Madanoğulları soy kütüğü çalışmanızı yaklaşık 1 yıldır takip ediyorum. Çalışmalarınızdan dolayı sizi tebrik ediyorum. Ayrıca Çin'e olan seyahatinizi ve oluşturduğunuz kitapları da okudum; nasip olursa sanırım Temmuz yada Ağustos aylarında Türkiye'de oluyorsunuz. Ne zaman, nerede toplanacağınız konusunda haberim olursa toplantınıza katılmak isterim. Saygılarımla...

Gönderen : Münir SEÇME - Berlin / ALMANYA
Mesaj        : www.madanlar.org habe ich schnell mal angeguckt, da es schon 4:45 morgens geworden ist gucke ich in den nachsten Tagen dort etwas genauer an und schreibe an euch. Die Stammbaum-Angelegenheit sollten eigentlich alle Familien in der Türkei machen...

Gönderen : Madanoğlu İbrahim KÜÇÜKYILMAZ - Yarhisar / Yenişehir / BURSA
Mesaj        : Merhaba 2007 Madanlar günü büyüklerimizin yaşadığı yerde veya arzularına göre yapılması taraftarıyım. 2009 Madanlar Gününün ise dedelerimin yattığı ve benim doğduğum yer olan Bursa Yenişehir Yarhisar Köyünde Madanlar Gününde tüm Madan Dostlarımı ağırlamak isteğimi şimdiden bilgilerinize sunarım.

Gönderen : Madan Arif ÖZDEMİR / Seben / BOLU
Mesaj        : Değerli Muzaffer Abicim ve Yenge, Yıllarca ailesiz yaşadım. Sizlerle aileye kavuştum. Bilgi ve tecrübelerinizle bizlere ve topluma daha çok yararlar sağlayacağınızdan eminim. Ömrünüz uzun olsun. Kapı Dağı Türkiye'yi anlatan en güzel örnek. Bu aptallıklardan kurtulmamız lazım. Sizlerle daha güçlü ve dirençliyiz. Sorunları çözeceğiz. Herşey için teşekkürler ileride görüşmek üzere.

Gönderen : Hasan HİSARARDINLI / ISPARTA
Mesaj        : Köklü Madanlar Aile Birliğim; Siz Madanların Damadı olarak, köyünüz İncesuda bizleri candan ağırlamanız mübağla etmiyorum. Çok büyük şereftir. Aslını ve neslini inkar eden ve unutan nesiller yok olmaya mahkumdur. Madanlar Ailesinin bu duruma düşülmemesi için çalışması bizlere örnektir. 40 yaşını aşmış kardeşler, eltiler, halalar, teyzeler, gelinler artık birbirlerine sevgiyle bakamıyorlar ne yazık. Yeri geldiğinde toplumdan şikayet etmesini biliyoruz. Fakat kendimizi düzeltemiyoruz. Birliğimizi sağlayan Madanlar Sitesini açan Maddi ve Manevi bütün imkanları karşılayan Dişçilerin üstadı Muzaffer Maden ve Eşi Annemarie Meryem Ana'ya teşekkür ederiz. Bu sülale toparlama konusunun Türkiyemizde yayılması dileğimle seyyah, yazar, insanoğlu insan toparlayıcı ağabeyimi kucaklıyorum. Saygılarımla.