Madanlar 3. defa toplanıyor
Aslen Isparta'nın Uluborlu İlçesi'nden olan Madanlar Sülalesinin geleneksel toplantılarının üçüncüsü bu yıl Gönen İlçesi'ne bağlı Güneykent Kasabası'nda yapılacak.

 

İlk defa 2005 yılında ata toprağı Uluborlu'da , ikincisinde  2007 yılında İncesu Beldesi'nde bir araya gelen ve Türkiye'nin her yerine dağılmış Madanları ortak bir çatı altında toplamayı amaçlayan  geleneksel toplantıların üçüncüsü bu yıl 12 Temmuz Pazar Günü Güneykent Kasabası'nda yapılacak.

Madanlar Kültür , Araştırma ve Dayanışma Derneği Onursal Başkanı Diş Hekimi Muzaffer Maden, “Emeklerimizin boşa gitmediğine  çok seviniyoruz. Hedefimiz daha kapsamlı, daha gelişmiş, daha başarılı toplantılar olmalı. Bu onur hepimizindir. Emeği geçenlere de çok teşekkür ederim" dedi.

Maden, “Çağın ve şartların gereği, genişleyen, gelişen ailemizin ve bizi seven herkesin birbirinden haberinin olması ve bağlarının kopmaması ana isteğimizdir. Amacımız Uluborlu'dan Türkiye'nin ve dünyanın çeşitli yerlerine yayılan "MADANLAR'ı" ortak bir çatı altında buluşturmaktır. Bu çatı altında ortak kültürümüzü canlı tutmak, aile ve yöremize ait tüm birikimlerimizi unutmamak ve geleceğe aktarmak hedeflenmektedir” diye konuştu.

http://www.antalyaguncel.com/ sitesinden 18 Ağustos 2009 Salı tarihinde yazdırılmıştır.
Birlikte çalışmak başarmaktır
Günümüzde akrabaların birbirinden habersiz şekilde yaşadıklarını söyleyen Abdullah Madenci "Biz bu durumun tam tersi tüm akrabalarımızla buluşup kaynaşmak, paylaşım içerisinde olmak adına bir dernek kurduk. Derneğimiz Madanlar Kültür Araştırma ve Dayanışma Derneği adında 7 Temmuz 2007 yılında faaliyete geçti" dedi.MADANLAR'A MUTLU BİR HABER

Madanlar.org dan sonra ikinci sitemiz Madanlar.net'e kavuşmanın verdiği mutluluğu yaşıyoruz. Hepimize hayırlı olsun!

Bundan böyle Madanlar.org sitemizde Derneğimizin (MADANDER) faaliyetlerine, soy ağacına ve diğer bilgilere, Madanlar.net de ise ekseriyetle kültür, araştırma, üye forum faaliyetleri yanında daha başka yeniliklere yer vermeyi planlıyoruz.
Madanlar sitelerimiz inşallah aramızda bizi birleştirecek çok önemli bir köprü olacak sonuçta. Bütün Madanlar ve dostlarımızın bizi desteklemelerinin devamını bekleriz.

Hepinize en iyi dileklerimizle sevgiler, saygılar sunarız.

                                                                                                                      Muzaffer Maden

11 Ağustos 2007